Select Page

Els Grups de Treball de l’ACS són els que s’encarreguen de dinamitzar la presentació i compartició de la investigació científica de les diferents àrees temàtiques en què podem organitzar o subdividir la disciplina. Tenen un funcionament autònom i democràtic, sempre dins el marc dels Estatuts, i són els encarregats d’organitzar i gestionar les aportacions i contribucions que es facin al Congrés Català de Sociologia, però a més a més, poden organitzar o dinamitzar altres activitats entre congrés i congrés dins la seva àrea temàtica, com puguin ser conferències, xerrades, debats o vídeo-fòrums.

La Junta actual va decidir continuar donant empenta i suport a les activitats científiques dels Grups de Treball amb dues convocatòries d’ajudes econòmiques per a l’any 2022. En total seran 2.000€ l’any destinats a ajudar els Grups de Treball a organitzar conferències, jornades, seminaris o activitats intercongressuals durant l’any 2022, que es repartiran entre totes les propostes que arribin.

Aquí podeu consultar les Bases-Ajudes-als-Grups-de-Treball-2022-ACS

 

Grups de Treball

Grup de treball Coordinadors/es Email
GT1. Sociolingüística Natxo Sorolla (URV) natxo.sorolla@urv.cat
GT2. Moviments Socials Ferran Giménez (EHESS) acs.movimentssocials.gt@gmail.com
GT3. Població i Territori

Pilar Zueras (CED-UAB)

Sergio Porcel Lopez (IERMB)

pzueras@ced.uab.cat

sergio.porcel@uab.cat

GT4. Cultura i Religió

Maria del Mar Griera (UAB)

Dafne Muntanyola (UAB)

Joaquim Rius (UV)

mariadelmar.griera@uab.cat

dafne.muntanyola@uab.cat

joaquim.rius@uv.es

GT5. Treball Òscar Molina (UAB) oscar.molina@uab.cat
GT6. Tècniques i mètodes Montserrat Simó (UB) msimo@ub.edu
GT7. Teoria Sociològica

Sandra Racionero (UB)

Ane López (UB)

 sandraracionero@ub.edu

alopezdeaguileta@ub.edu 

GT8. Educació

Cecilio Lapresta (UDL)

Aina Tarabini (UAB)

clapresta@geosoc.udl.cat

aina.tarabini@uab.cat

GT9. Estats del Benestar i Desigualtats Socials

Joan Micó (IEA)

Esther Albesa (Diputació de Barcelona)

acs.desigualtatssocials.gt@gmail.com
GT10. Família i Infància

Anna Escobedo (UB)

Albert Julià (UB)

Irene Cussó (URL)

Andrea Rizo (UB)

 

anna.escobedo@ub.edu

albert.julia.cano@ub.edu

iirenecp2@blanquerna.url.edu;

Bases Ajudes als Grups de Treball 2022 ACS

 

GT11. Migracions

Martina Camiade (IEC)

Albert Sabater (UdG)

mcamiade@iec.cat

albert.sabater@udg.edu

GT12. Gènere Elisabeth Torras (UB) etorras@ub.edu
GT13. Sostenibilitat i Medi Ambient

Josep Espluga (UAB)

Amaranta Herrero (UAB)

joseplluis.espluga@uab.cat

amaranta.herrero@uab.cat

GT14. Joventut, Gent Gran i Generacions

Pau Serracant (GC-OCJ)

Montserrat Mora Fernández (BCC)

pserracant@gencat.cat

mmora.ev@gmail.com

GT15. Poder, Control Social i Conflicte Diego Torrente (UB) diego.torrente@ub.edu
LT 1. Sociologia Positiva Pep Rodríguez (UB) jarodriguez@ub.edu
LT 2. Pobles, Nacions i Estats

Víctor Climent (UB)

Elisabet Almeda (UB)

vcliment@ub.edu

elisabet.almeda@ub.edu

Joves en Sociologia

Mar Joanpere (URV)

Merlys Mosquera (UAB)

Geraldo Sierra (UAB)

mar.joanpere@urv.cat
     

DARRERES ACTIVITATS:

 

Jornada Intercongressual de Metodologia d’Investigació en Sociologia. “L’impacte de les tecnologies de la informació i la comunicació en la recerca i l’ensenyament sociològic”

Jornada Intercongressual de Metodologia d’Investigació en Sociologia. “L’impacte de les tecnologies de la informació i la comunicació en la recerca i l’ensenyament sociològic”

Federación Española de Sociología - Associació Catalana de Sociologia JORNADA INTERCONGRESSUAL DE METODOLOGIA D’INVESTIGACIÓ EN SOCIOLOGIA "L’impacte de les tecnologies de la informació i la comunicació en la recerca i l’ensenyament sociològic”  Institut d’Estudis...

Presentació del llibre “Movimientos sociales y derecho a la ciudad” 19 de desembre a les 19h a l’IEC

Presentació del llibre “Movimientos sociales y derecho a la ciudad” 19 de desembre a les 19h a l’IEC

El passat dimecres 19 de desembre va tenir lloc la presentació del llibre "Movimientos sociales y derecho a la ciudad", editat per Salvador Martí i Puig, Robert González, Ricard Gomà i Pedro Ibarra. Va comptar amb la participació de dos dels seus editors i reconeguts...

Programa de la Jornada Intercongressual de Metodologia d’Investigació en Sociologia, 30 de novembre 2018 a l’IEC

Programa de la Jornada Intercongressual de Metodologia d’Investigació en Sociologia, 30 de novembre 2018 a l’IEC

I JORNADA INTERCONGRESSUAL DE METODOLOGIA D’INVESTIGACIÓ I DOCÈNCIA EN SOCIOLOGIA "L’impacte de les tecnologies de la informació i la comunicació en la recerca i l’ensenyament sociològic” Institut d’Estudis Catalans, Barcelona. Divendres 30 de novembre de 2018  ...

Programa de la Jornada Intercongressual de Metodologia d’Investigació en Sociologia, 30 de novembre 2018 a l’IEC

Jornada Intercongressual de Metodologia d’Investigació en Sociologia, 30 de novembre 2018 a l’IEC

JORNADA INTERCONGRESSUAL DE METODOLOGIA D’INVESTIGACIÓ EN SOCIOLOGIA "L’impacte de les tecnologies de la informació i la comunicació en la recerca i l’ensenyament sociològic” Institut d’Estudis Catalans, Barcelona. Divendres 30 de novembre de 2018 El Comité de...